|
20:16 |
17.12.2009
На Січ, що на острові Хортиця, зі славної Волині 10-го жовтня прибула група козаків ВГО «Козацького Стрілецького Братства». Напередодні світлого дня Покрови офіційно святкували відкриття «Історико-культурного комплексу Запорозька Січ». З вітальним словом виступила прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко та завідувач історико-культурного комплексу «Запорізька Січ» Михайло Левченко. Козаки Братства стріляли з гармат і розпочали дійство – козацьку перекличку.
Частина волинської козацької делегації ГО «Волинська Січ Війська Запорозького» на чолі з Володимиром Присяжнюком взяла участь у святкуванні дня міста Запоріжжя. Юрій Попович за допомогою міської ради Луцька і організації Велике Козацьке Коло привіз молодих козаків – учнів Волинського військового ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою.
Ліцеїсти мали можливість послухати виступ Президента України Віктора Ющенка, який привітав козацький край Запоріжжя з днем міста. А післяобідньої пори всі козаки з’їхались на відкриття ХІІІ-го Міжнародного фестивалю козацьких бойових і традиційних мистецтв «Спас на Хортиці» ім. Анатолія Єрмака. Відкрив офіційну частину Олександр Притула – президент ВГО Всеукраїнської федерації «Спас». Фестиваль ставить за мету відроджувати і впроваджувати в українське суспільне життя виховання молоді в дусі кращих українських козацьких традицій, розвивати українські бойові мистецтва.
11-го жовтня, у неділю, усі козацькі святкування продовжились на острові Хортиця у Запорізькій Січі. Тут відбулось нагородження переможців фестивалю «Спас на Хортиці», виступ кобзарів, герць на конях, козацькі змаги, показові виступи шкіл бойових мистецтв, гарматні постріли і традиційний бій «Лава-на-Лаву». Арсеналом, як завжди, керував гарматний Козацького Стрілецького Братства Володимир Перчук, у змаганнях лава на лаву цього разу верх над запорозькими козаками взяли дніпропетровські козаки, хоча в рукопашному бою запорожцям не було рівних.
На обід усіх частували справжнім козацьким кулішем. Гостям Січі організатори демонстрували знайдені у Дніпрі козацьку чайку і бригантину. А на лівому березі Дніпра око милував найбільший у світі синьо-жовтий прапор України. Відсвяткувавши, козаки стомлені, але задоволені роз’їхалися по домівках, щоб повертатися на Січ знову і знову.
|